Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların kafalarını kurcalayan sorulardan biri de operasyon sonrası iyileşme sürecidir. Operasyondan sonra uygulanacak bakım ve uzmanın talimatları ile birlikte bu süreci en rahat şekilde atlatmak mümkün. Saç ekiminin ardından normal bir iyileşme sürecine göre yapılması gerekenleri sizin için listeledik:

Saç Ekiminden Sonraki 1. Gün

Operasyonu henüz yeni geçirdiğiniz için baş bölgesinde hafif bir şişlik ve/veya ağrı olması muhtemeldir. Bu durumda kliniğimiz tarafından temin edilen ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. Klinik tarafından verilen diğer ilaçları ne kadar süre daha kullanmanız gerektiğinin bilgisi, yine uzmanlarımız tarafından size verilecektir. Operasyonunuzun ertesi günü, ilk yıkama ve pansuman yapılmalıdır. Henüz saç derisi ve donör bölgesi çok hassas olduğundan, bu işlemlerde çok dikkatli ve nazik olmak gerekir. Este Medica olarak hastalarımızı kliniğe davet ediyor ve bu işlemleri biz yapıyoruz.

Saç Ekiminden Sonraki 3. Gün

3. gün itibariyle ağrılarınız ve şişlikleriniz büyük ölçüde geçmiş olacaktır. Bugünden itibaren şapka takabilirsiniz. Büyük ihtimalle evinize dönmüş olacaksınız. Saçlarınızı size verdiğimiz Este Medica şampuan ve losyonu ile evde nazikçe yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi için detaylı bir video operasyonun ardından sizinle paylaşılacak ve nasıl yıkamanız gerektiği hakkında bilgi verilecektir.

Saç Ekiminden Sonraki 10. Gün

10. güne kadar yeni ekilen saçlarınızda kabuklar oluştuğunu fark edersiniz. Bugün saçlarınızı önceki günler gibi değil, daha farklı bir şekilde yıkamanız ve kabukları bu yıkama sırasında dökmeniz gerekir. Kabukların çoğu zaten kendiliğinden dökülecektir. 10. gün artık saç köklerini topladığınız enseniz de iyileşir. Artık sırt üstü yatabilir ve hafif sporlara başlayabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonraki 1. Ay

Artık neredeyse tamamen normal rutininize 1. ay itibariyle dönebilirsiniz. Operasyon öncesi yaptığınız sporlara (örneğin crossfit, yoğun kardiyo ve ağırlık çalışmaları) tekrar başlayabilirsiniz. Saç ekiminin 1. ayında ilerlemeyi görmek adına bize fotoğraf göndermeyi unutmayın.

Saç Ekiminden Sonraki 3. Ay

3. aydan itibaren artık hamam ve sauna gibi yüksek sıcaklıktaki ortamlara da rahatlıkla girebilirsiniz. Denize girebilir ve güneşe çıkabilirsiniz.Daha önce kabuklanıp dökülen saçların aksine, 3. aydan itibaren bebek saçları olarak adlandırdığımız, tüy gibi, ince telli saçlar çıkmaya başlar. Devamında git gide gürleşerek, operasyonun 1. yılında hayalinizdeki dolgun görüntüye kavuşmuş olursunuz.

Bu iyileşme süreçlerinin ortalama olarak verildiğini ve hastanın baş bölgesini ne kadar iyi koruyup, kendine ne kadar iyi baktığına bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini hatırlatmak isteriz. Este Medica olarak her hastamızla özel olarak ilgileniyor ve iyileşme sürecindeki tüm sorularını cevaplamak için telefonun diğer ucunda hazır bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ücretsiz Randevu Al

Canlı Destek
Canlı Destek
Whatsapp ile bize yazabilirsiniz!