5 Maddede Neden Pandemi Döneminde Saç Ektirmelisiniz?

5 Maddede Neden Pandemi Döneminde Saç Ektirmelisiniz?

Saç ektirmeyi düşünenlerin birçoğu, operasyon öncesinde ve sonrasında kendisini nelerin beklediğinden emin olamadığı için uzun süre ikilemde kalıyor ve uygun bir operasyon tarihi belirlemekte zorlanıyorlar. Operasyonu takip eden günlerde kişinin kendine bakması ve mümkün olduğunca dinlenmesi gerektiği için, işten izin alabilme gibi sorunlarla sıkça karşılaşıyoruz. Saç ekiminden sonraki birkaç gün, kişi saçlarındaki geçici görüntüye alışmakta zorlanabiliyor ve estetik kaygılar ortaya çıkabiliyor. İşte bu nedenlerden dolayı pandemi döneminde saç ektirmek birçok açıdan kolaylık sağlıyor. İşte 5 maddede “neden pandemi döneminde saç ektirmelisiniz” sorusunun cevabı!

1- Operasyon Sonrası Bakım Evde Çok Kolay!

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk birkaç gün baş bölgesi mümkün olduğunca korunmalıdır. Günlük rutinlerimizdeki hareketler, örneğin asansöre binmek, toplu taşıma kullanmak veya bir arabaya oturmak gibi, baş bölgesi için darbe alma tehlikesi barındırıyor. Pandemi döneminde evden çalışıldığı ve asgari düzeyde dışarı çıkıldığı için bu riskler en aza düşüyor.

2- Vücudun Dinlenme İhtiyacını Karşılayabilirsiniz.

Lokal anestezi ile gerçekleşse de, saç ekimi bir operasyondur ve sonrasında vücudun dinlenip enerji toplamaya ihtiyacı vardır. Özellikle saç ekiminden sonraki ilk birkaç gün çok yürümemek ve uzanmak gerekir. Bu günlerde evde daha çok vakit geçirildiği için çalışıyor olsanız bile mola vermek, vücudu dinlendirmek, başı geriye yaslamak ve hatta masa başı yerine koltuktan, kanapeden çalışmak bile mümkün.

3- İşten İzin Alma Derdi Yok!

Pandemi dönemi kuralları gereğince birçok sektörde çalışma saatleri esnekliğe ve değişikliğe uğradı. Bazı sektörler tamamen evden çalışmaya döndü, bazıları ise ofis saatlerini değiştirdi veya kısalttı. Bu durumda saç ekimi operasyonunu çok daha rahat geçirebilir ve hem operasyon, hem de pansuman ve ilk gün yıkaması için mesai saatlerinizi dışarıda tutarak randevu oluşturabilirsiniz.

4- Estetik Kaygıya Son!

Saç ekimi operasyonundan sonra saç köklerinin görüntüsü her zaman estetik olmayabiliyor. Operasyondan birkaç gün sonra başlayan kabuklanma, ortalama 10. günde dökülüyor ve saçların yavaş yavaş uzama dönemi başlıyor. Pandemi döneminde saç ektirdiğinizde bu günleri evde geçirerek estetik kaygılardan kurtulabilirsiniz. Hem karantinadan yepyeni bir saçla çıkarak sevdiklerinize büyük bir sürpriz yapmak da cabası!

5- Daha Hızlı İyileşme Süreci

Evde olmaya alıştığımız için pandemi döneminde bizim için önemli olan şeyleri daha rahat rutinimize ekleyebiliyoruz. Örneğin saç uzamasını destekleyen vitaminleri almayı büyük ihtimalle unutmazsınız. Daha önce de söylediğimiz gibi bol bol dinlenerek ve baş bölgesini normale göre çok daha kolay koruyarak operasyon sonrası iyileşmeyi hızlandırabilir, hayallerinizdeki sonuca çok daha rahat ulaşabilirsiniz.

Uzun zamandır aklınızda olan saç ekimini pandemi döneminde gerçekleştirmek için cerrahi tıp merkezimize gelebilir, saç ekim uzmanımızla yapılan konsültasyon sonrasında ameliyat gününüzü belirleyebilirsiniz. Randevu almak için bizimle anasayfadaki numaralardan iletişime geçmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ücretsiz Randevu Al

Canlı Destek
Canlı Destek
Whatsapp ile bize yazabilirsiniz!