Ağrısız Anestezi

Ağrısız Anestezi

Değişen teknolojilerle saç ekiminde ortaya çıkan yeni teknikler, hasta için çok daha konforlu operasyonların önünü açıyor. Ağrısız anestezi de saç ekimi operasyonlarında artık yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir.

Operasyonun ilk aşamalarından biri olan anestezi, saatler süren saç ekimi operasyonunun neredeyse hiçbir şey hissedilmeden gerçekleşmesini sağlıyor. Ağrısız anestezi ile hasta, saç ekimi operasyonun başındaki bölgesel uyuşturma işlemini dahi hissetmeden, operasyon bitene ve ayağa kalkana kadar ağrısız bir deneyim yaşıyor.

Ağrısız Anestezi Nedir?

Ağrısız anestezi, bölgesel uyuşturma için kullanılan ilk birkaç iğnenin bile hissedilmemesini sağlayan özel bir işlemdir. Hızlı bir şekilde etkisini gösteren bu yöntem ile iğne hissinden hoşlanmayan hastalar dahi kolaylıkla saç ekimi yaptırabilir. Bu uygulama özel bir tabanca ile yapılır. Bölgesel uyuşma, ağrı ve acı hisleri için hastadan teyit alındıktan sonra saç ekiminin ilk aşaması olan saç kökü toplanmasına başlanabilir. Böylece hastanın rahatlığı ön planda tutularak operasyon süreci devam ettirilir.

Ağrısız Anestezi Nasıl Yapılır?

Ağrısız anestezi uygulamasında enjeksiyon yerine lokal anestezi tabancası kullanılır. Tabancanın içine sıvı formda anestezi doldurulur. Tabancanın ucundaki mikro iğnelerle yapılan bu basınçlı uygulama ile kısa sürede anestezi deri altına geçer. Bu yöntemle hasta sadece sinek ısırığı gibi bir his duyar. Anestezi etkisi altındaki bölgede operasyon boyunca yapılan diğer enjeksiyonlar ve işlemler hissedilmez. Buna saç köklerinin toplanması, kanal açılması ve ekimin yapılması anındaki işlemler de dahildir.

Ağrısız Anestezi Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Ağrısız anestezi işlemi saç ekimine uygun olan tüm hastalara uygulanabilir. ESTE MEDICA’da dileyen hastaların saç ekim operasyonlarında bu işlem yapılabiliyor. Cerrahi tıp merkezimizdeki anestezi doktorunun onayı ile ağrısız bir deneyim için enjeksiyon yerine lokal tabanca kullanarak işlemi gerçekleştiriyoruz. Yegane amacımız hastalarımızın sağlığı ve mutluluğu olduğundan, hasta isteği dahilinde operasyona bu şekilde başlayabiliyoruz. Operasyon sırasında hasta ile sürekli iletişimde kalarak deneyiminin mükemmel olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Siz de saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, fakat ağrı ve enjeksiyonlardan dolayı çekinceleriniz varsa, bu yöntemi kullanarak konforlu bir operasyon geçirebilirsiniz. Yeni saçlarınıza kavuşmak hiç de ağrılı ve acılı değil! Ücretsiz muayene randevusu oluşturmak için bizimle iletişime anasayfadaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ücretsiz Randevu Al

Canlı Destek
Canlı Destek
Whatsapp ile bize yazabilirsiniz!