Pandemi Döneminde Türkiye’ye Seyahat ve Saç Ekimi Tedavisi

Pandemi Döneminde Türkiye’ye Seyahat ve Saç Ekimi Tedavisi

Este Medica olarak, tıpkı pandemi döneminden önce de olduğu gibi, bugün de, dünyanın dört bir yanından gelen hastalarımızı ağırlamaya ve gerekli saç ekim tedavilerini gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Covid-19 salgını sebebiyle her ülkenin farklı seyahat kısıtlamaları olduğunun farkındayız. Bu sebeple, salgın günlerinde Türkiye’ye giriş, konaklama ve tedavi üzerine kuralları paylaşarak, akıllardaki sorulara cevap vermenin üzerimize düştüğünü düşünüyoruz.

  • Pandemi döneminde Türkiye’ye hangi ülkelerden giriş yapılabilir?

Öncelikle şunu söyleyelim, Brezilya, Birleşik Krallık, Güney Afrika ve Danimarka haricindeki tüm ülkelerden Türkiye varışlı uçuşlar gerçekleşmektedir ve herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

  • Türkiye’ye giriş yapıldığında karantina zorunluluğu var mıdır?

Eğer, Türkiye uçuşunuzdan 10 gün öncesinde Brezilya, Birleşik Krallık, Güney Afrika veya Danimarka ülkelerinde bulunmadıysanız, Türkiye’ye geldiğinizde karantina yapma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

  • Türkiye’ye giriş yapmak için beyan edilmesi gereken belgeler nelerdir?

Türkiye varışlı bir uçuşa binmeden en fazla 72 saat içinde negatif sonuçlu PCR testine ihtiyacınız var. PCR testinin yanı sıra, https://register.health.gov.tr web sitesindeki formu da uçuşunuza 72 saat kala doldurarak sağlık durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

  • Türkiye’de konaklamayla ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

Otel, pansiyon ve tüm konaklama tesislerine zaten uçuş için aldığınız negatif sonuçlu PCR testiyle giriş yapabilirsiniz. Otellerin sunduğu kahvaltı, akşam yemeği gibi imkanlar tesisten tesise değişiklik göstermektedir. Türkiye’de her şehir salgın boyutuna göre farklı önlemler almaktadır. İstanbul’da bugün itibariyle Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Yabancı pasaporta sahip turistler, sağlık çalışanları, güvenlik çalışanları vb bu kısıtlamanın dışındadır.

  • Türkiye’de restoran ve AVM’lere nasıl giriş yapılabilir?

Türk vatandaşlarının yaptığı gibi, telefonunuza Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasını indirerek, buradaki kodu restoran ve AVM girişlerinde görevlilere gösterebilirsiniz.

Eğer ülkenizden Türkiye varışlı bir uçuşa binmek için tıbbi durumunuzu belgelemeniz gerekiyorsa, Este Medica olarak kliniğimizde saç ekimi operasyonu geçireceğinize dair bir belgeyi e-posta yoluyla size iletebiliriz. Sizi, İstanbul’un kalbindeki kliniğimizde görmek ve size hayallerinizdeki saçları vermek için heyecanla bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ücretsiz Randevu Al

Canlı Destek
Canlı Destek
Whatsapp ile bize yazabilirsiniz!