Saç Ekiminde Uygulanan SEDO FUE Tekniği Nedir?

Saç Ekiminde Uygulanan SEDO FUE Tekniği Nedir?

Saç ekiminde uzman doktorların uyguladığı onlarca farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de operasyonla ilgili en büyük kaygı olan acı hissini minimuma indiren SEDO FUE tekniğidir. Bu teknik sayesinde hasta operasyon boyunca yarı-uyur halde olur. Böylece lokal anestezide kullanılan iğneler de dahil olmak üzere vücudundaki hiçbir bölgede acı hissetmez. Peki SEDO FUE nedir, nasıl ve kimlere uygulanabilir? Birlikte inceleyelim:

SEDO FUE Nedir?

Saç ekiminde kullanılan Follicular Unit Extraction (kısaca FUE) dediğimiz, saç köklerinin birer birer toplanıp özel bir solüsyona yatırılarak canlılığının korunması ve gerekli bölgeye ekilmesi işleminin sedasyon altında yapılmasına SEDO FUE denir. Bu yöntem, saç ekiminde bir gereklilik olmayıp, operasyonla ilgili büyük kaygıları olan veya acı eşiği düşük olan hastalara tavsiye edilir.

SEDO FUE Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemin uygulanması oldukça basittir. Saç ekimi operasyonunda hangi anestezi yöntemi kullanılırsa kullanılsın, antibiyotik ve gerekli vitaminlerin verilebilmesi için bir damar yolu açılır. Operasyonun başında açılan bu damar yolundan, küçük dozda, sedatif etki sağlayacak bir ilaç verilerek hastanın rahatlaması, yarı-uyur hale gelmesi ve acıları hissetmemesi sağlanır. Daha sonra tıpkı tüm yöntemlerde olduğu gibi yine lokal anestezi ile işlem yapılacak bölge uyuşturulur. Hasta operasyon sonunda, tüm işlemler bittikten sonra uyanır. SEDO FUE ile yapılan operasyonlarda saç çizgisi, diğer yöntemlerdeki gibi saç kökleri toplandıktan sonra değil, hasta sedasyon almadan önce çizilir. Hastanın onayı ile hiçbir şey hissetmeyeceği saç ekim operasyonuna başlanır.

SEDO FUE Tekniği Kimlerde Uygulanabilir?

Saç ekim merkezlerinde SEDO FUE tekniği kalp, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları olmayan kişilerde, anestezi doktorunun onayıyla birlikte uygulanabilir. Este Medica olarak saç ekimi operasyonunu hiçbir şekilde hissetmek istemeyen, neredeyse uyuyacak kadar rahat olmayı tercih eden hastalarımıza SEDO FUE tekniğini kliniğimizde uyguluyoruz. Bu yöntemle ilgili daha fazla almak için bizimle iletişime geçebilir ve hiçbir ağrı ve acı hissetmeden hayalinizdeki gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ücretsiz Randevu Al

Canlı Destek
Canlı Destek
Whatsapp ile bize yazabilirsiniz!